Loading...
You are here:  Home  >  Haberler  >  Bilgisayar  >  Current Article

Dev Torrent Sitesi Küllerinden Doğuyor!

Yazan:   /   03 Kasım 2013  /   Yorum yok

Sadace iki hafta önce bir mahkeme kararı ile kapatılması kararına varılan dev torrent sitesi IsoHunt  yasaklara rağmen küllerinden doğuyor!

Yasadışı müzik, video, flim başta olmak üzere bir çok telif hakkını çiğnediği yazılım ve içerikleri  kullanıcılara indirme olanağı sunan IsoHunt hakkında hatırlayacağınız üzere kapatılma kararı alınmıştı.

Tüm bu kapatılma kararlarına direnmeye çalışan dev torrent sitesi pasifikte bir ada üzerine kurulan  Tonga devletine ait bir domain üzerinden yayına başladı. Yeni bir yönetim ve Isohunt.to adını verdiği yeni bir alan adıyla kullanıma sunulan sitenin eski yöneticiler ile hiç bir alakası bulunmuyor. Yeni sitenin sahipleri  IsoHunt’un kapanmadan önce tüm arşivlerini indirdiklerini ve kendi depolama  merkezlerinde depoladıklarını iddia ediyor.

Sitenin şuanki sahiplerinin adlarının herhangi bir şekilde bilinmemesine karşın Hostinglerinin  Avustralya’daki bir adrese bağlı olduğu öğrenilmiş durumda.

Telif hakkı sahiplerinin Avustralya’da yeni bir hukuki işlem başlatacağı herkes tarafından tahmin  edilirken bu yeni hukuki işlemin bir kaç sene süreceği düşünülüyor. Bu da IsoHunt’un verilerini başka  bir ülkeye taşıması için yeterli bir süre olacaktır!

Anlaşılan o ki IsoHunt’a erişim aksamaları yaşansada dev torrent sitesi daha çok  uzun yıllar bizimle kalmaya devam edecek!

    Print       Email

Yazar hakkında

Oyun Bölüm Ediyörü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hoşlanabileceğiniz makaleler...

a

3G’li Samsung Gear S Tanıtıldı

Devamını oku →